کاربرد سود پرک در خانه

سود پرک در خانه

کاربرد سود پرک در خانه

در پست های قبل از کاربرد سود پرک در چند صنایع نام بردیم و توضیح دادیم که سود پرک با نام علمی سدیم هیدروکسید و نام تجاری کاستیک سودا در صنایع مختاف چه کاربردی دارند .
البته چون کاربرد این ماده زیاد و مختلف است نمی توانبم در یک مقاله به همه ی آن ها اشاره کنیم . اما سعی میکنیم که در هر مقاله یکی از کاربرد های سود پرک را توضیح دهیم .
دراین مقاله درمورد کاربرد سود پرک در خانه توضیحاتی میدهیم و البته در نظر داشته باشید که در هنگام استفاده از سود پرک در خانه نکات ایمنی را رعایت کیند و از دستکش و پوشش مناسب استفاده کنید زیرا ممکن موقع استفاده از آن آسیب ببینبد.

چگونگی استفاده از سود پرک در خانه

سود پرک ماده ای قلیایی است و یکی از خصوصیت های آن چربی زدایی می باشد. حتما در خانه وسایل زیادی وجود دارد که ممکن است بعدازمدتی کارکرن کثیف و لایه ای از چربی روی آن ها قرار گیرند که تمیز کردن آن ها کار آسانی نیست، از جمله ی این وسایل فیلتر هود و اجاق گاز آشپزخانه میباشد و یا حتی وسایل مکانیکی .
برای زدودن چربی از این وسایل باید یک ظرف را پر از آب کرده و مقداری سود پرک به داخل آن ریخته و وسیله ی مورد نظر را به مدت یک ساعت ( با توجه به مقدار کثیفی ) در ظرف آب حاوی سود پرک قرار می دهیم .
بعد از مدت زمان مشخص وسیله ی مورد نظر را از ظرف بیرون می آوریم و متوجه میشوید و با آب معمولی شست و شو میدهیم و خواهید دید که وسیله ی مورد نطر فاقد چربی و مثل روز اول شده است .

توجه داشته باشد که هنگام کار با سود پرک حتما از دستکش و پوشش مناسب استفاده کنید.

لفطا برای تماشای کلیپ چگونگی انجام چربی زدایی به لینک زیر مراجعه کنید.

[us_btn text=”چربی زدایی با سود پرک” link=”url:https%3A%2F%2Fwww.aparat.com%2Fv%2FrVKov|title:%DA%86%D8%B1%D8%A8%DB%8C%20%D8%B2%D8%AF%D8%A7%DB%8C%DB%8C%20%D9%81%DB%8C%D9%84%D8%AA%D8%B1%20%D9%87%D9%88%D8%AF||”]

1 نظر برای “کاربرد سود پرک در خانه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *