کاربرد سود پرک در خانه

سود پرک در خانه

کاربرد سود پرک در خانه

در پست های قبل از کاربرد سود پرک در چند صنایع نام بردیم و توضیح دادیم که سود پرک با نام علمی سدیم هیدروکسید و نام تجاری کاستیک سودا در صنایع مختاف چه کاربردی دارند .
البته چون کاربرد این ماده زیاد و مختلف است نمی توانبم در یک مقاله به همه ی آن ها اشاره کنیم . اما سعی میکنیم که در هر مقاله یکی از کاربرد های سود پرک را توضیح دهیم .
دراین مقاله درمورد کاربرد سود پرک در خانه توضیحاتی میدهیم و البته در نظر داشته باشید که در هنگام استفاده از سود پرک در خانه نکات ایمنی را رعایت کیند و از دستکش و پوشش مناسب استفاده کنید زیرا ممکن موقع استفاده از آن آسیب ببینبد.

چگونگی استفاده از سود پرک در خانه

سود پرک ماده ای قلیایی است و یکی از خصوصیت های آن چربی زدایی می باشد. حتما در خانه وسایل زیادی وجود دارد که ممکن است بعدازمدتی کارکرن کثیف و لایه ای از چربی روی آن ها قرار گیرند که تمیز کردن آن ها کار آسانی نیست، از جمله ی این وسایل فیلتر هود و اجاق گاز آشپزخانه میباشد و یا حتی وسایل مکانیکی .
برای زدودن چربی از این وسایل باید یک ظرف را پر از آب کرده و مقداری سود پرک به داخل آن ریخته و وسیله ی مورد نظر را به مدت یک ساعت ( با توجه به مقدار کثیفی ) در ظرف آب حاوی سود پرک قرار می دهیم .
بعد از مدت زمان مشخص وسیله ی مورد نظر را از ظرف بیرون می آوریم و متوجه میشوید و با آب معمولی شست و شو میدهیم و خواهید دید که وسیله ی مورد نطر فاقد چربی و مثل روز اول شده است .

توجه داشته باشد که هنگام کار با سود پرک حتما از دستکش و پوشش مناسب استفاده کنید.

لفطا برای تماشای کلیپ چگونگی انجام چربی زدایی به لینک زیر مراجعه کنید.

[us_btn text=”چربی زدایی با سود پرک” link=”url:https%3A%2F%2Fwww.aparat.com%2Fv%2FrVKov|title:%DA%86%D8%B1%D8%A8%DB%8C%20%D8%B2%D8%AF%D8%A7%DB%8C%DB%8C%20%D9%81%DB%8C%D9%84%D8%AA%D8%B1%20%D9%87%D9%88%D8%AF||”]

حتما بخوانید

خرید سود پرک خرید سود پرک سود پرک خرید سود پرک به گونه ای انجام میشود که ابتدا درخواست خود را مبنی بر درخواست سود پرک به شرکت تولید کننده از طریق پل های ارتباط...
کاربرد سود پرک کاربرد سود پرک کاربرد سود پرک ، سود کاستیک پرک کاربرد گسترده ای در صنایع مختلف دارد. در ویدیو زیر یکی از مصارف سود کاستیک پرک را برای شما نشان داده ا...
چرا سود پرک ؟ چرا سود پرک ؟ چرا سود پرک ؟ سود پرک به‌عنوان یک ماده قلیایی قوی با خاصیت واکنش‌پذیری بالا بصورت گسترده در صنایع مختلف کاربرد دارد. سود کاستیک خاصیت ...

1 نظر برای “کاربرد سود پرک در خانه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *