کاربرد سود پرک در بازیافت پلاستیک و پت

سود پرک در بازیافت

سود پرک در بازیافت بطری های پت

شاید شما هم در زندگی روز مره ی خود به این فکر کرده باشید که بطری های پت و مواد پلاستیکی چگونه بازیافت می شوند؟ با پرسیدن این سوال از خود متوجه می شود بیشتر مواد استفاده شونده در زندگی بشری مواد پلاستیکی هستند و  اینکه تجزیه ی این مواد پلاستیک در طبیعت بسار طول می کشد و به گونه ای می توان گفت که غیر ممکن است. پس باید راهی برای بازیافت این مواد پیدا کرد.

ظروف پت چیست ؟

PET كلمه اي است كه از حروف اول كلمات PolyEthylene Terephethalate تركيب شده است و جزء پليمر هاي با زنجيره طولاني وابسته به خانواده پلي استرها مي باشد.

PET در حالت خاص يك ماده آمورف شيشه اي شكل است و چنانچه تحت تاثير مستقيم مواد افزودني و اصلاح كننده قرار گيرد ساختار بلوري پيدا مي كند .

منظور از مواد اصلاح کننده ، موادی هستند که در بازیافت ظروف پت بکار می روند. خب از جمله ی مواد برای بازیافت ، سود پرک یا همان سود سوزآور جامد با نام علمی سدیم هیدروکسید می باشد . 

استفاده سود پرک در بازیافت پت و لاستیک

سود پرک ماده ای قلیایی می باشد و به علت ویژگی هایش کاربرد فراوانی در صنایع مختلف دارد،از جمله صنعت بازیافت پت و لاستیک می باشد.
از ویژگی های سود پرک چربی زدایی می باشد که از این ویژکی برای شست شو خطوط تولید کارخانه ها و مواد که قبل از مصرف و فرایند تولید شسته می شود، استفاده می شود .
مواد پلاستیک و ظروف پت از جمله موادی هستند که برای شست و شو و همچنین بازیافت آن ها از سود پرک استفاده می شود.
عملی که انجام می شود به این صورت است که ابتدا ظروف پت جمع آوری شده از مناطق مختلف کشور ، بازیافت شده  و تبدیل به پرک (پت خورد شده) می شود .

و سود پرک در هنگام شست و شوی آن ها استفاده می شود به دلیل خاصیت چربی زدایی که دارد چربی ها و الودگی های این مواد پلاستیکی و ظروف پت را از بین میبرند .

خب در مورد استفاده سود پرک در بازیافت هم مطالعه کردیم برای اطلاعات بیشتر پست های سود پرک در ادامه را نیز مطالعه کنید .  

حتما بخوانید

بهترین برند سود پرک تولید کنند سود پرک ( کاستیک سودا ) برند خاص و برتر مربوط به هر کالایی هم که باشد ، شناختن بهترین برند سود پرک ، نوعی حس آرامش و اطمینان در افراد ایجا...
زیتون میوه مقدس زیتون میوه مقدس حتما عبارات زیتون میوه مقدس و فلسطین سرزمین زیتون را بارها شنیده ایم . زیتون یکی از دو میوه مقدسی است که خداوند در قرآن به آن سوگند ی...
سود پرک در تولید صابون سود پرک در تولید صابون سود پرک در تولید صابون ، سود پرک یا همان کاستیک سودا که بخاطر قلیایی بودن و اینکه یک باز قوی است و خاصیت چربی زدایی بالایی دار...

1 نظر برای “کاربرد سود پرک در بازیافت پلاستیک و پت

  1. بازتاب: تلخی زدایی زیتون با کاستیک سودا - سوکا شیمی تولید کننده سود پرک | کاستیک سودا | سود سوزآور

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *