قیمت سودپرک

چشم انداز بازار جهانی سودسوزاور -قیمت سودپرک

قیمت سودپرک(سودسوزاور)

بازار سود سوزآور جهانی با حجم حدود 78 میلیون تن در سال 2020 باتقاضای بالاهمچنان به قوت خود باقی ماند.

سود سوزآور به طور گسترده در صنایع نساجی، رنگ، مواد شیمیایی، استخراج آلومینا، کاغذ و خمیر کاغذ و صنایع غذایی مصرف می شود.

رشد تقاضا برای آلومینیوم در صنعت خودروسازی باعث شد که بازار جهانی کاستیک سودا در سال 2016 حدود 3 درصد نسبت به سال گذشته افزایش یابد. با افزایش کاربردهای آلومینیوم در صنعت کاغذسازی و دیگرصنایع، بازار جهانی سود سوزآور احتمالاً رشد متوسطی را با CAGR(نرخ رشدمرکب سالانه) نزدیک به 3 درصد در دوره پیش بینی شده 2022-2027 ثبت خواهد کرد.

قیمت سودپرک

ویژگی ها وکاربردهای سودپرک

سود سوزآور یا سدیم هیدروکسید یک ماده ی جامد سفید بی بو، بسیار خورنده و غیر قابل اشتعال است که می تواند به عنوان یک معرف استریفیکاسیون(استری شدن) ، ترانس استریفیکاسیون و عامل پاک کننده نیز استفاده شود.

  فرآیند تولید  کاستیک سودا را می توان به موارد زیر طبقه بندی کرد:

  • سلول غشایی(ممبران)
  • سلول دیافراگم
  • روش های دیگرقیمت سودپرک-سودسوزاور

این ماده ارزشمند در صنایعی چون:
کاغذسازی

• مواد شیمیایی آلی

• مواد شیمیایی معدنی

صابون و مواد شوینده

• آلومینیوم

• تصفیه آب

•  نساجی

و صنایع دیگر

بازارهای منطقه ای سود سوزآور شامل آمریکای شمالی، اروپا، آسیا و اقیانوسیه، آمریکای لاتین و خاورمیانه)ایران(آراکس شیمی یکی از بزرگترین صادرکنندگان سودپرک در ایران می باشد.) ،امارات متحده ی عربی،مصر و عربستان سعودی) و آفریقا است.

تحلیل بازار جهانی سودسوزاور

صنعت کاغذسازی، صنعتی غالب بربازار سودپرک است.تقریبا بیش از نیمی از تقاضاهای سودپرک مختص صنعت کاغذسازی وصنعت تولید موادشیمیایی ارگانیک وغیرارگانیک می باشد و پیش بینی می شود در بازه ی زمانی 2027-2022 هم این صنایع در بازار جهانی کاستیک سودا همچنان غالب باشند.

 پس از این صنایع،صنعت هایی چون صابون سازی، مواد شوینده، نساجی، تولید آلومینا، مواد شیمیایی تصفیه آب و سایر صنایع قرار دارند.

روند قیمت سودپرک

در سال 2017، به دلیل محدودیت‌های عرضه، قیمت‌ها در سطح جهانی حدود 40 تا 45 درصد افزایش یافت، زیرا چین به عنوان بزرگترین تولیدکننده با محدودیت‌های تولید مواجه شد. با این حال، قیمت‌ها در سال 2018 شروع به تثبیت کردند. صادرات چین در پنج سال گذشته به دلیل تقاضای داخلی بیشتر در میان مشکلات عرضه ،کاهش قابل توجهی داشته است.

قیمت سودپرک

تاثیر کرونا بر روند قیمت سودپرک(سودسوزاور)

بازار سودپرک تحت تأثیر همه‌گیری کووید-19 در سال 2020 قرار گرفت. تأثیر ویروس کرونا بر تقاضای مشتقات کلر، عرضه سود سوزآور، محصول جانبی تولید کلر، را تحت فشار قرار داده است. این نشان دهنده معکوس شدن سناریوی قبلی کاهش قیمت است که از سال 2019 برقرار بود. چون برای جلوگیری از کووید-19، سازمان جهانی بهداشت (WHO) مردم را تشویق می‌کند که دست‌ها را با آب و صابون بشویند.که این خود دلیلی برای رشد نرخ در بازار جهانی می باشد.

 شرکت آراکس شیمی یکی از معتبر ترین شرکت های تولیدکننده سودپرک و آلومینیوم سولفات می باشد

برای دریافت قیمت و مشاوره در خرید با کارشناسان ما  در تماس باشید.

989120850450+

982135000015+

982138921+

 

منبع: www.Expertmarketsearch.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *